Netflix abone sayısı rekoru ile şaşırttı! İşte firmanın geliri

Netflix abone sayısı rekoru ile şaşırttı! İşte firmanın geliri

27 Nisan 2020

69 Okunma

Dijital içerik platformu yılın ilk çeyreğini güle oynaya geçiriyor. Netflix abone sayısı rekorunu kırdı ve gelirini atırdı. İşte istatistikler...

COVID-19 salgını nedeniyle evlerinde kalan insanlar, vakitlerinin çoğunu dijital platformlarda geçiriyor. İnternet kullanımının arttığı bugünlerde, Netflix gibi platformların kullanıcı sayısı verileri de merak ediliyordu. Yılın ilk çeyrek sonuçlarına göre, Netflix abone sayısı rekoru ile şaşırttı. Ön görülen rakamın 2 katı yeni abone platforma katıldı.

Netflix Android için beklenen özelliği sundu! Netflix Android için beklenen özelliği sundu!

Netflix’in oldukça popülerleştiği bu dönemde kullanıcı deneyimi de ön plana çıktı. Android için Netflix ekran kilidi özelliği sunuldu.

Beklenen rakamın iki katına ulaşan Netflix abone sayısı ile şaşırttı

Popüler dijital içerik platformunda, yılın ilk çeyrek sonuçlarından dolayı yüzler gülüyor. İlk üç ayda 15 milyon abone kazanan firma abone sayısı rekorunu kırdı ve dünya genelinde kullanıcı sayısı toplamda 183 milyon oldu. Firma için 2020’nin ilk üç ayında önce 7 milyon abone bekleniyordu sonrasında ise bu beklenti 8 milyona yükselmişti. Ancak ortaya çıkan rakam beklentileri katladı.

Analistlere göre Mart ayının ilk haftasında, ücretli abonelik hizmetiyle çalışan tüm içerik sağlayıcılarının görüntülenme sayısı yüzde 417 arttı.

İlk çeyrekteki Netflix geliri belli oldu

Netflix abone sayısı rekoru sonrasında merak edilen bir diğer konu da şirketin bu süreçte elde ettiği gelir oluyor. 2020’nin ilk çeyreğindeki Netflix geliri  5.77 milyar dolar oldu. Firmanın bir önceki yılın aynı döneminde elde ettiği kazanç ise 4.52 milyar dolar oldu.

Netflix’in baş içerik sorumlusu da bu başarının ardında yayın planlamasının büyük payı olduğunu belirtti. Özellikle izolasyon döneminde, içeriklerin zamanlanmasının çok doğru yapıldığını açıkladı. Öte yandan şirketin, önümüzdeki günlerde de beklendiği gibi çok sayıda yeni içerikle kullanıcı karşısına çıkacağını açıkladı.

Facebook Yorum Alanı
Yorum Alanı
POPÜLER HABERLER

Yerli Film İzle

Komedi Film İzle

Film İzle